Liga Poetów

To konkurs dla każdego kto ma lekkość w składaniu zdań w języku polskim.  Konkurs odbywać się będą cyklicznie i trwać będą tyle ile standardowo trwa sezon HT. Konkurs toczy się w rytmie meczów odbywających się w polskim HT, a więc najważniejsze dni to środa i niedziela.

Regulamin:
Co środę, licząc od dzisiaj, ogłaszam zadanie konkursowe.
Zadania konkursowe będą polegały na ułożeniu określonego rodzaju wiersza – mogę Wam narzucić jego rodzaj, liczbę wymaganych zwrotek, temat czy rytm wersów. Chodzi o to, by było różnorodnie 😉
Po środowym ogłoszeniu tematu wierszy, na propozycje zawsze będę czekał do południa w niedzielę.
Stworzone wiersze proszę przysyłać WYŁĄCZNIE na moją HT POCZTĘ! Chcę wyeliminować ewentualny czynnik, że ktoś bardziej sympatyzuje z danym autorem i na niego głosuje tylko dlatego. Po otrzymaniu wszystkich propozycji będę je anonimowo umieszczał w wątku i na nich będzie się odbywać głosowanie. W danej kolejce, jeden gracz może zgłosić TYLKO JEDNĄ propozycję konkursową
Głosowanie trwa od niedzieli od chwili opublikowania wierszy, do środy do 18.
Punktacja – wg Formuły 1, tj.:
– 25 pkt za miejsce I
– 18 pkt za miejsce II
– 15 pkt za miejsce III
– 12 pkt za miejsce IV
– 10 pkt za miejsce V
– 8 pkt za miejsce VI
– 6 pkt za miejsce VII
– 4 pkt za miejsce VIII
– 2 pkt za miejsce IX
– 1 pkt za miejsce X

Konkurs trwa do końca tego sezonu.
Będę Wam zamieszczał ogólne wskazówki tyczące się rodzaju wiersza, który piszemy. Postaram się jednak być nieco bardziej wyrozumiały i nie będę dokonywał raczej odrzuceń z przyczyn formalnych – niech całkowicie głos zabiorą głosujący 😉 Niemniej jednak, pewne obowiązkowe elementy będą!
Zabronione jest głosowanie na samego siebie. W przypadku złamania tego punktu regulaminu, wiersz danego autora zostaje wycofany z rywalizacji w danej kolejce a w kolejnej musi on pauzować!.
Osoby jednocześnie piszące i głosujące nie mogą otrzymać dwóch nagród. Oznacza to, że twórcy wezmą udział w losowaniu nagrody dla głosujących tylko wtedy gdy nie otrzymają ŻADNEJ nagrody w klasyfikacji twórców.
Wprowadza się ograniczenie, iż jeden wers wiersza może liczyć maksymalnie OSIEMNAŚCIE (18) sylab! Złamanie tego punktu powoduje odrzucenie wiersza – tak długo, aż nie zostanie on odpowiednio poprawiony przez zgłaszającego.

Polska Społeczność Hattricka © 2023 Frontier Theme