Piłkarzyki 2023

Główny turniej odbędzie się w sobotę podczas Aftera 27.05.2023
ZAPISY DO TURNIEJU GŁÓWNEGO DO 8 MAJA U ORGANIZATORA, KONTAKT – HTmail lub pawmar84@gmail.com)

Zakładamy turniej dla 16 drużyn, z możliwym rozszerzeniem do maksymalnie 24 drużyn.
W zależności od ilości osób będzie stworzona odpowiednia drabinka. Rozpiskę tworzę za pomocą odpowiedniej aplikacji, losowanie następuje automatycznie po wprowadzeniu drużyn.

WPISOWE OD PARY – 20zł (płatne w dniu turnieju na miejscu)

NAGRODY W FORMIE PODZIAŁU WPISOWEGO:

I MIEJSCE – 50%
II MIEJSCE – 30%
III MIEJSCE – 20%

Dodatkowo dyplomy, statuetki, medale.

Turniej w formie debli będzie rozgrywany na jednym stole systemem 2KO, poniżej krótki opis zasady działania tego systemu rozgrywek:
W tym systemie zaczynam tak, jak w systemie. Wygrani idą górną drabinką, przegrani przechodzą na drabinkę dolną.
Następnie przegrani grają mecz ze sobą.
Ci, którzy przegrają po raz kolejny – odpadają (stąd nazwa 2KO)
Ci, którzy wygrają, czekają na przegranych z meczów kolejnej rundy w górnej drabince.
Przegrani grają ze sobą, a ci gracze, którzy przegrają po raz kolejny, odpadają.
Kolejne rundy analogicznie – najpierw strona przegranych, a następnie strona wygranych – kto przegra, przechodzi „na dół”.
Następnie mecz na dole (mały finał)- przegrany zajmuje miejsce 3, a zwycięzca wraca do góry, aby zmierzyć się o miejsce pierwsze z graczem, który wygrał jak do tej pory wszystkie swoje mecze.
Jeśli gracz przychodzący z dołu pokona swojego przeciwnika, to obaj mają na koncie po jednej porażce, grają więc dodatkowy mecz – kto wygra, wygrywa turniej. Jeśli zaś pierwszy mecz wygra gracz, który szedł cały czas górna tabelką, to wtedy jego przeciwnik będzie miał już na koncie 2 porażki, kolejny mecz nie będzie więc konieczny.

Zasady rozgrywania meczu

Mecz rozpoczyna się od losowania strony stołu oraz drużyny zaczynającej przy piłce (drużyna wygrywająca losowanie wybiera jedna z dwóch opcji, przeciwna drużyna „dostaje” drugą)
Zmiana strony po każdym secie
Każda para rozgrywa pojedynek do dwóch wygranych setów.
Set rozgrywamy do momentu aż któraś drużyna zdobędzie 6 bramek (bez przewagi, czyli możliwy wynik 6-5). Ta zasada dotyczy wszystkich meczy aż do finału włącznie.
Podczas rozgrywania meczu obowiązuje zakaz wykonywania tzw. młynków/kołowrotków (przed i po uderzeniu piłeczki piłkarzyk nie może obrócić się więcej nić 360°).
Przy „martwej piłce” piłeczkę ustawiamy przy najbliższym piłkarzyku którejkolwiek z drużyn i gramy dalej (jeśli jest problem z ustaleniem który piłkarzyk jest bliżej, decyduje sędzia)

Polska Społeczność Hattricka © 2023 Frontier Theme